תעבורה

תעבורה

דיני התעבורה במדינת ישראל מסדירים את תחום הנהיגה בכבישים. עבירה על דינים אלו הם עבירה פלילית לכל דבר, והעובר על החוק צפוי לקנס או אף למאסר – בהתאם לחומרת העבירה.

דיני תעבורה נאכפים על ידי המשטרה, ואם מתקיים משפט הוא מתנהל בבית הדין לתעבורה – שהוא הזרוע המשפטית שאחראית על טיפול במקרים אלו. הענישה במשפטי תעבורה יכולה להתחיל בתשלום קנס, במקרים הקלים יותר. אך במקרים מורכבים בית הדין רשאי לגזור עונשי מאסר, על פי הדין הפלילי.  

נהיגה בשכרות

אחת מהעבירות שהכי מסכנות את ציבור הנהגים והמשתמשים בדרכים היא נהיגה בשכרות. כאשר משטרת התנועה חושדת בנהג כי הוא נוהג תחת השפעת אלכוהול היא יכולה לעצור אותו ולדרוש ממנו לבצע בדיקת "ינשוף". בדיקה זו קובעת את שיעור האלכוהול שנמצא בגופו.

במידה והנהג מסרב לעבור את הבדיקה הזו – הוא נחשב מייד כנוהג בשכרות. העונש הקבוע בחוק על עבירה זו היא פסילת רישיון הנהיגה למשך שנתיים.

נהיגה בפסילה

עבירת נהיגה בפסילה מתבצעת כאשר נהג שרישיונו נשלל עקב עבירה קודמת נוהג ברכבו בזמן פסילה זו. מדובר בעבירה מסוכנת גם כן, מאחר ואותו נהג כבר הפר בעבר את דיני התעבורה ולכן רישיונו נפסל.

סעיף 67 לפקודת התעבורה קובע כי מי שנוהג בזמן פסילת רישיונו יהיה חייב במאסר של שלוש שנים או בתשלום קנס של 100 אלף שקלים.

חשיבות ההגנה המשפטית

במקרים בהם מגיע החשוד או הנאשם לבית הדין לתעבורה – חשוב לקבל ייצוג מקצועי ואיכותי. בדרך כלל הראיות בסוג משפט זה הן די חד משמעיות – כגון צילומים הנמצאים בידי המשטרה, דו"חות או תוצאות בדיקות למדידת רמת האלכוהול בגוף.

אך גם במקרים אלה יש חשיבות לקבלת ייצוג משפטי ראוי, מפני שבמקרים רבים ישנן נסיבות מקלות שיכולות להשפיע על החלטת בית הדין לתעבורה. מגוון הנסיבות המקלות הוא רחב, ולעתים ניתן למצוא גם פגמים בהתנהלות המשטרה או בראיות שיש ברשות התביעה.

לכן, קבלת ייעוץ משפטי במקרים כאלו הוא חשוב ביותר, וניתן למצוא משרדי עורכי דין המתמחים במתן ייצוג מהסוג הזה.   

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים כאן

דילוג לתוכן